самое прибыльное вложение денег

 

§10 ГРАФІКИ РІВНОМІРНОГО РУХУ

Вправа №10

1. За поданими на рис. 1 графіками швидкості руху трьох тіл з’ясуйте, як рухались ці тіла; яке тіло рухалося найшвидше.

Всі три тіла рухалися рівномірно. Найбільш швидким було перше тіло.

 

2. Ягуар, наздоганяючи здобич, може короткий час рухатися зі швидкістю 25 м/с. Побудуйте графік швидкості руху ягуара за 5 с спостереження. Покажіть на графіку шлях, який долає ягуар за цей час, і визначте цей шлях.

Шлях склав: 25 х 5=125 м.

 

3. На рис. 2 зображені графіки шляхів для пішохода, велосипедиста й трактора, які рухаються зі швидкостями 4, 12 і 24 км/год відповідно. Який із зображених графіків якому тілу відповідає? Побудуйте графіки швидкості руху зазначених тіл.

І — пішохід

ІІ — велосипедист

ІІІ — трактор

4. Розгляньте графік польоту орла (рис. 3) і визначте: а) який шлях подолав орел за час спостереження; б) скільки часу орел відпочи¬вав; в) яку відстань подолав орел за перші 25 с спостереження. Побудуйте графік швидкості руху орла.

а) 500 м

б) 50 с

в) 300 м

Щоб побудувати графік необхідно порахувати швидкість руху орла.

За перші 25 сек. орел пролетів 300 м. Швидкість орла склала:

За наступні 50 сек. орел не пролетів жодного метра, відповідно його швидкість склала 0 м/с.

За наступні 50 сек. орел пролетів 200 м. Його швидкість становила:

5. Розгляньте графік швидкості руху тіла (рис. 4) і дізнайтесь: а) як рухалось тіло; б) якою була швидкість руху тіла на кожній ділянці; в) який шлях подолало тіло. Побудуйте графік шляху цього тіла.

А) Тіло рухалося рівномірно, але з різними швидкостями на перших двох ділянках, і перебувало в нерухомому стані на третьому ділянці.

Б) На першій ділянці швидкість склала 15 м/с, на другому 5 м/с, а на третьому 0 м/с.

В)

6. Придумайте графічну задачу на рух із життя ваших улюблених героїв мультфільмів, розв’яжіть її та оформте на окремому аркуші.

У мультику «Валл-і» робот спочатку стояв нерухомо. Потім він рухався з невеликою швидкістю 1 м/с. Коли робот злякався, він почав рухатися швидше. Потім за ним почали гнатися і він додав ходу.

Побудуємо графік пройденого шляху:

Контактний e-mail: support@fizichka.in.ua